OSNIVANJE I DJELATNOST

PUČKO OTVORENO UČILIŠTE BROD osnovano je 22. listopada 2001. godine aktom Trgovačkog suda u Slav. Brodu, registarski uložak s matičnim brojem subjekta (MBS) 05003056, Tt-01/231-8, za obavljanje slijedeće djelatnosti:

• Osnovnoškolska i srednjoškolska naobrazba odraslih • Djelatnosti u svezi s osposobljavanjem, usavršavanjem i prekvalifikacijom • Tečajevi stranih jezika • Tečajevi informatike

SJEDIŠTE

Sjedište PUČKOG OTVORENOG UČILIŠTA BROD je u Slavonskom Brodu, u Ulici Augusta Cesarca 13
Telefoni:
035/ 441-451
035/ 404-930

Fax: 035/ 404-931

e-mail: uciliste.brod@mail.inet.hr

Na toj adresi nalazi se prijemni ured (rad sa strankama radnim danom od 9 do 12 i od 13 do 17 sati) te suvremeno opremljene učionice za teoretsko izvođenje nastave.

Programe PUČKOG OTVORENOG UČILIŠTA BROD izvodi stručni nastavni kadar, a o kvalitetnom izvođenju svakog programa brine se stručno-pedagoški voditelj.

Programi srednjoškolskog obrazovanja odraslih ostvaruju se na osnovi redovitih nastavnih planova i programa prilagođenih uvjetima i svrsi stjecanja naobrazbe, a mogu se izvoditi:
- konzultativno-instruktivnom nastavom,
- redovnom nastavom,
- polaganjem ispita.

Programi osposobljavanja i usavršavanja koncipirani su tako da se prilagođavaju čestim tržišnim promjenama i gospodarskim potrebama.

Svi programi koje izvodi PUČKO OTVORENO UČILIŠTE BROD odobreni su od Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, te se zanimanja završena ovim programima upisuju u e-radnu knjižicu.