Upravno vijeće Pučkog otvorenog učilišta Brod donosi
O D L U K U
o upisu polaznika u programe obrazovanja odraslih

Ovom odlukom utvrđuju se uvjeti i način upisa polaznika u programe, rokovi upisa i početak nastave za sljedeće obrazovne programe prekvalifikacije i stjecanja strukovne kvalifikacije:

ČETVEROGODIŠNJI PROGRAMI:
Ekonomist, Komercijalist,
Upravni referent, Poslovni tajnik/ca,
Hotelijersko-turistički tehničar, Građevinski tehničar, Tehničar cestovnog prometa,
Agroturistički tehničar, Turističko-hotelijerski komercijalist, Strojarski tehničar, Elektrotehničar

TROGODIŠNJI PROGRAMI:
Prodavač, Kuhar, Konobar, Slastičar, Frizer
Instalater grijanja i klimatizacije, Vozač motornog vozila
Mesar, Pekar,
Krovopokrivač, Zidar, Tesar, Stolar
Limar, Bravar, Soboslikar-ličilac, Keramičar-oblagač
Rukovatelj građevinskim dizalicama
Rukovatelj samohodnim građevinskim strojevima
Rukovatelj građevinskim strojevima za izradu kolnika
Rukovatelj betonskim i asfaltnim bazama
Poljoprivredni gospodarstvenik

UVJETI UPISA:
• za sve programe: starost najmanje 15 godina
• STJECANJE STRUKOVNE KVALIFIKACIJE
o pravo upisa u 1. razred imaju svi oni polaznici koji su završili osnovnu školu
o pravo upisa u 2. razred imaju svi polaznici koji su završili 1. razred u istom programu, odnosno svi polaznici koji su završili bilo koji 1. razred srednje škole uz uvjet polaganja razlikovnih ispita 1. razreda programa u koji se upisuju
o pravo upisa u 3. razred imaju svi polaznici koji su završili 2. razred u istom programu, odnosno svi polaznici koji su završili bilo koji 2. razred srednje škole uz uvjet polaganja razlikovnih ispita 1. i 2. razreda programa u koji se upisuju
o pravo upisa u 4. razred imaju svi polaznici koji su završili 3. razred u istom programu, odnosno svi polaznici koji su završili bilo koji 3. razred srednje škole i svi polaznici koji su završili bilo koju trogodišnju školu, uz uvjet polaganja razlikovnih ispita 1., 2. i 3. razreda programa u koji se upisuju

PREKVALIFIKACIJA
o pravo upisa za sva gore navedena zanimanja imaju polaznici sa stečenom strukovnom kvalifikacijom za jedno zanimanje radi stjecanja strukovne kvalifikacije iste obrazovne razine za novo zanimanje, te polaznici sa stečenom školskom spremom radi stjecanja strukovne kvalifikacije.
o polaznicima prekvalifikacije u istom strukovnom području utvrđuju se razlike strukovnih predmeta između programa već stečenog zanimanja i strukovnog programa za novo zanimanje.
o polaznicima prekvalifikacije iz jednog u drugo strukovno područje odnosno polaznicima sa stečenom srednjom školskom spremom radi stjecanja strukovne kvalifikacije utvrđuju se sve programske razlike.

NAČIN UPISA:
- uz upisnicu koja se popunjava u Učilištu, potrebno je priložiti sljedeću dokumentaciju:
• domovnica, rodni list, OIB, kopija osobne iskaznice
• svjedodžba osmog razreda (za upis u 1. razred)
• svjedodžba zadnjeg završenog razreda
• sve razredne svjedodžbe i svjedodžba o završnom ispitu/radu (za programe prekvalifikacije)

ROK ZA UPIS u navedene programe je do 1. rujna 2018.
POČETAK NASTAVE planiran je za 3. rujna 2018.

Za sve ostale informacije o programima posjetite našu web stranicu www.uciliste-brod.hr, obratite nam se na telefon 441-451 ili osobno u prijemni ured Učilišta Brod u Ulici Augusta Cesarca 13, Slavonski Brod.